Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HOWLING, THE

HOWLING, THE

Skowyt

ocena:8
Rok prod.:1981
Reżyser:Joe Dante
Kraj prod.:USA
Obsada:Dee Wallace-Stone, Patrick Macnee, Dennis Dugan, Christopher Stone
Autor recenzji:Mr Filth
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:7.13
Głosów:46
Inne oceny redakcji:
Flaco - 7
Kinson - 7

Nie wiem dlaczego, ale wilkołaki nie cieszą się zbytnim powodzeniem wśród twórców filmowej grozy. Jednak do najbardziej znanej i udanej produkcji o krwiożerczych bestiach należy z pewnością "Howling" ("Skowyt").

Po dramatycznych przeżyciach ze seryjnym mordercą, których o mało nie przypłaciła życiem, prezenterka TV - Karen White wyjeżdża z mężem na wakacje. Miejsce, w którym przebywają to letniskowe domki w lesie nad jeziorem. Towarzyszy im wielu ludzi, których poznają na miejscu. Jednak, czy po koszmarnych doświadczeniach, których główna bohaterka doświadczyła, nie przyjdzie pora na kolejne przygody z piekła rodem ? W nocy słychać różne tajemnicze odgłosy, wycie. Na dodatek, wkrótce okazuje się, że cały campus jest siedliskiem wilkołaków. .Czy Karen sprosta nowemu niebezpieczeństwu?

"Skowyt", jak na razie, pozostaje najlepszym filmem o ludziach zmieniających się w przerażające stwory pokryte futrem i nie jestem pewien, czy jakakolwiek inna produkcja go przebije. Świadczy o tym, chociażby, wykonany bardzo dobrze wygląd "dzieci nocy". Nie w każdym filmie był on doskonały, np. w "Amerykańskim wilkołaku w Londynie" - tytułowa postać wyglądała jak przerośnięty kot. Zgroza ! Wracając do „Howling”- jest w nim specyficzna atmosfera, który sprawia, że widz dostaje gęsiej skórki. A o to przecież chodzi w horrorach. Muzyka - nic nadzwyczajnego, ale przyjemnie się jej słucha. Ma się wrażenie, że oglądamy bardzo dobrą produkcję. Również różnego rodzaju odgłosy dobiegające z mroku nocy potęgują nastrój grozy. O grze aktorów nie będę wspominał, gdyż nie mam się do czego przyczepić.

"The Howling" zapadnie Wam w pamięci na długi czas. Jest to świetny film grozy, szczególnie warty obejrzenia późno w nocy. I pamiętajcie "strzeżcie się księżyca".

Screeny

HO, HOWLING, THE HO, HOWLING, THE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ bardzo dobry film z naszymi futrzastymi przyjaciółmi
+ ich wygląd
+ uczucie strachu
+ skowyt (patrz sceny w lesie)

Minusy:

- chyba za łatwo zlikwidowali stworki pod koniec filmu
- zakończenie sugerujące, że będzie druga część


Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -