Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:PUPPET MASTER 2

PUPPET MASTER 2

Władca Lalek 2

ocena:6
Rok prod.:1990
Reżyser:David Allen
Kraj prod.:USA
Obsada:Elizabeth Maclellan, Collin Bernsen
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:6.89
Głosów:27
Inne oceny redakcji:
Kamiko - 7

Koszmarne lalki wracają - tym razem w powiększonym i znacznie krwawszym składzie!

Grupa naukowców do badań zjawisk paranormalnych wprowadza się do hotelu Bodega Bay na Florydzie. Ich celem jest zbadanie przyczyn i podłoża niewyjaśnionych zdarzeń, które rozegrały się kilka lat wcześniej (czyli wydarzeń z pierwszej części filmu). Początkowo nic nie wróży katastrofy jednak z biegiem czasu w budynku zaczną znikać i ginąć jego goście. Pierwsza znika Camilla Kanne, która jako jedyna wyczuwała wszechobecne zło. Kolejną ofiarą zostaje Patrick, którego czaszka zostaje na wylot przewiercona przez uzbrojoną w świder kukłę. Całe to zdarzenie zarejestrowała jedna z kamer przybyłej tu ekipy, która od tej pory znajdzie się w ogromnym niebezpieczeństwie. Następnego dnia w budynku zjawia się tajemniczy mężczyzna podający się za jego właściciela. Niepozorny człowiek, którego twarz pokrywa gruba warstwa bandaży, okazuje się być tytułowym "władcą lalek", który chwilę wcześniej zostaj wykopany ze swego grobu, by wspólnie ze swymi małymi podopiecznymi przygotować tajemniczy, życiodajny wywar z ludzkiego materiału (zlokalizowanego w okolicach mózgu)...

Zrobiona w błyskawicznym tempie druga część "Władcy lalek", w stosunku do swego poprzednika, jest filmem znacznie dojrzalszym i ciekawszym. W tym segmencie serii zobaczymy: "Ostrze" - lalkę uzbrojoną z hak i mały nóż; "Wiertełko" - kukłę, której głowa zaopatrzona jest z świder wiertniczy; "Pana Główkę" - mocarną lalek o wyjątkowo maleńkiej nieproporcjonalnej głowie; wymotującą robactwem "Pannę Pijawkę"; "Błazna"; oraz zionącą ogniem "Pochodnię". Wszystkie lalki stanowią wyjątkowo zgraną ekipę dzięki czemu całość jest wyjątkowo przyjemna i łatwa w odbiorze.

Reasumując. "Puppet Master 2" to film, w którym nie trudno o wyłapanie istotnych wpadek kinowych (w niektórych scenach widać nawet koniec dłoni, która wprawia kukłę w ruch), jednak mimo tego, całość sprawia wrażenie całkiem przyzwoitego horroru. Osobiście, uważam tę część za najlepszą z całej serii!

Screeny

HO, PUPPET MASTER 2 HO, PUPPET MASTER 2 HO, PUPPET MASTER 2 HO, PUPPET MASTER 2 HO, PUPPET MASTER 2 HO, PUPPET MASTER 2

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ prosty w odbiorze (zdecydowanie ciekawszy niż część pierwsza)

Minusy:

- sporo wpadek na planie
- zabójcze lalki... kto się na to nabierze?

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -