Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:PUPPET MASTERS, THE

PUPPET MASTERS, THE

Władcy Marionetek

ocena:8
Rok prod.:1994
Reżyser:Stuart Orme
Kraj prod.:USA
Obsada:Donald Sutherland, Eric Thal, Julie Warner
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:7.56
Głosów:9
Inne oceny redakcji:

"Władca marionetek" to wierna ekranizacja powieści Roberta A.Heinleina, którą mistrz literatury sci-fiction ukończył już w 1951 roku.

W pobliżu miasteczka Ambrose ląduje statek Obcych. Do zbadania sprawy zostaje wydelegowana specjalna grupa rządowa, która po przybyciu na miejsce zdarzeń zauważa niepokojące objawy u miejscowej społeczności. Ludzie są apatyczni, małomówni, pełni niepokoju i obojętni. Zwiedzenie pojazdu kosmitów niewiele wniosło do śledztwa jednak podczas wizyty w lokalnej stacji telewizyjnej, grupie udaje się złapać jedno ze stworzeń i przewieźć do Waszyngtonu. Inwazja obcych zaczyna przybierać formę epidemii. Coraz więcej osób zostaje zainfekowanych przez pasożyty, które z zaskoczenia przyczepiają się do karku ofiary, a swym kolcem wkłuwają się aż do mózgu. Sytuacja wymyka się spod kontroli, ilość ludzkich marionetek zatacza coraz większe kręgi. Na miejsce zdarzeń wysłana zostaje armia jednak i wojskowi nie radzą sobie z sytuacją...

Motyw ludzkich marionetek znany jest już z "Inwazji porywaczy ciał" jednak na tym podobieństwa się kończą. Powieść Heinleina (1907-1988) znanego m.in. z powieści "Starship Troopers", Red Planet", "The Number Of The Beast" czy "Piętaszka" jest pełna grozy i rosnącego napięcia. Nie inaczej jest w ekranizacji filmowej. Fabuła, odsada, doskonała gra aktorów, ciekawe efekty specjalne stawiają tą pozycję bardzo wysoko. Dodatkowym atutem jest szybka akcja, która toczy się od samego początku. Zapewne wiele osób będzie miało wątpliwości czy "The Puppet Masters" jest obrazem z gatunku sci-fi czy horroru. Prawdopodobnie zwolenników tej pierwszej tezy znajdzie się więcej jednak według mnie, film ten jest pełen grozy i kładzie na łopatki niejeden klasyczny horror.

"Władca marionetek" to ciekawy, tajemniczy i zarazem straszny film ocierający się o interesujące wątki naukowo-fantasyczne dotyczące UFO i ludzkich zachowań. Pozycja ta na pewno spodoba się miłośnikom "The X-Files" i "Invasion of the Body Snatchers". Polecam!

Screeny

HO, PUPPET MASTERS, THE HO, PUPPET MASTERS, THE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ fabuła
+ szybka akcja
+ doborowa obsada i gra aktorów
+ efekty specjalne
+ świetny jako dreszczowiec science-fiction

Minusy:

- film jest ogólnie bardzo dobry jednak nie do końca można go uznać za typowy horror

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -