Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HEAD CHEERLEADER, DEAD CHEERLEADER

HEAD CHEERLEADER, DEAD CHEERLEADER

Dobra Cheerleaderka to Martwa Cheerleaderka

ocena:1
Rok prod.:2000
Reżyser:Jeffrey Miller
Kraj prod.:USA
Obsada:Andre Walker, Debbie Rochon
Autor recenzji:Ash J. Williams
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:4
Głosów:9
Inne oceny redakcji:

"Head Cheerleader, Dead Cheerleader" to niskobudżetowa produkcja z 2000r. Jak sami widzicie jest to dość nowy film i jak na nową nieskobudżetową produkcję udało mu się utrzymać poziom (większości) nowych filmów – jest beznadziejny. Reżyserem tego filmu jest Jeffrey Miller, którego niewiadomo jaki czort podkusił do stworzenia tego obrazu.

Fabuła jest strasznie banalna. Heather jest główną cheerliderką w pewnej szkole. Drużyna footballowa tej samej szkoły ma ważny mecz, do którego także cheerliderki muszą się przygotować. Heather postanawia spokojnie spędzić noc Halloween, aby na następny dzień być świeża i wypoczęta i dobrze zagrzewać footbalistów do boju. Ma zamiar poogladać film razem z przyjaciółką, a następnie położyć się spać. Jednak, woźny odpowiadający za przygotowanie boiska zauważa na bramkach przywieszone rożne rzeczy. Uwagę zaprząta mu dziwny worek. Zdejmuje, go a ze środka wylatuje głowa jednej z cheerliderek. Zawiadamia o tym trenera i innych. W tym samym czasie Heather zaczyna dostawać dziwne i anonimowe telefony. Jej chłopak uspokaja ją jednak ona nie słucha jego tłumaczeń. Chłopak odjeżdża, a Heather zostaje sama w pustym domu. Głos w telefonie wydaje się znajomy, jednak Heather nie wie kto to jest. W tym samym czasie dochodzi do kolejnych morderstw cheerliderek. Heather nie wie o wszystkich jednak zaczyna się bać coraz bardziej. Głos przepowiada jej śmierć o północy....

Ten film jest tak żałosny, że nie ma co tu dużo pisać. Od samego początku trąci nudą na sporą odległość. Dodatkowo brak jakiegokolwiek klimatu w żaden sposób nie przypadnie większości z Nas do gustu. Praktycznie przez ¾ filmu oglądamy salon Heather, gdy ona odbiera telefony i gada to z anonimowym mordercą czy też ze swymi koleżankami. I tak przez większą część filmu – gadają, gadają, gadają... Czasem występuje ożywienie akcji i ktoś wchodzi do domu - i co? - i znów gadają, gadają i gadają... Czasem jest to chłopak Heather, czasem gruby szeryf fajtłapa. Dodatkowo istnieją jakieś wątki poboczne, które są zupełnie bezsensowne i do niczego nie potrzebne i tak jakże już żałosnej produkcji. Gdy już akcja przeniesie się z salonu Heather zobaczymy inne pomieszczenie i beznadziejne sceny morderstw. Efekty gore są żałosne. Wszystko jest maksymalnie sztuczne i nijakie. A sceny ucinania piersi siekierą są beznadziejnie wykonane. Ogólne efekty gore dopasowały się do całej reszty i są po prostu złe. Aktorstwo nie mogło wyróżniać się od reszty i stoi na tym samym miernym poziomie. Dodatkowo po całej tej bezsensownej fabule na samym końcu otrzymujemy strasznie przekombinowane zakończenie, które tak naprawdę niczego nie tłumaczy. Co chwila dowiadujemy się, że ktoś inny jest zabójcą albo i wszyscy razem – ehh szkoda gadać... Scenarzysta chyba ostro popił pisząc tą końcówkę. Dodatkowo jedna z ostatnich kwestii spowoduje że włos zjeży wam się na karku – "Don’t Mess with me, I’m a cheerleader" – po prostu aż strach się bać. W tym filmie jednak zostaje wypowiedziana jedna prawdziwa kwestia – chłopak Heather narzeka na Hollywoodzkie nowe horrory, a chwali stare klasyki jak "Evil Dead" i "Texas Chainsaw Massacre". Skoro reżyser miał zamiar umieścić taką kwestię w swoim filmie to dlaczego zrobił tak beznadziejny film – na to pytanie odpowiedzi raczej nie poznamy.

"Head Cheerleader. Dead Cheerleader" to film beznadziejny. Radzę trzymać się od niego z daleka i unikać za wszelką cenę. Banalna i okropnie nudna fabuła, beznadziejne efekty gore, brak pomysłu na film, słabe aktorstwo i całokształt to cechy tej produkcji. Próbowałem na siłę wyszukać jakiś plus – niestety nie dało się gdyż w tym filmie nie zauważyłem dobrych stron. Także stanowczo odradzam oglądanie tego filmu – totalna nuda i okropny sposób na spędzenie blisko 80 minut wolnego czasu. Jeżeli szanujecie swój wolny czas to unikajcie tego filmu.

Screeny

HO, HEAD CHEERLEADER, DEAD CHEERLEADER HO, HEAD CHEERLEADER, DEAD CHEERLEADER HO, HEAD CHEERLEADER, DEAD CHEERLEADER HO, HEAD CHEERLEADER, DEAD CHEERLEADER HO, HEAD CHEERLEADER, DEAD CHEERLEADER HO, HEAD CHEERLEADER, DEAD CHEERLEADER

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ brak

Minusy:

- za dużo by wymieniać – całokształt

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -