Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HOLLYWOOD CHAINSAW HOOKERS

HOLLYWOOD CHAINSAW HOOKERS

Hollywood Chainsaw Hookers

ocena:3
Rok prod.:1988
Reżyser:Fred Olen Ray
Kraj prod.:USA
Obsada:Gunnar Hansen, Linnea Quigley, Jay Richardson, Dawn Wildsmith, Michelle Bauer, Esther Elise, Tricia Burns, Jerry Fox
Autor recenzji:TSR
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:6.67
Głosów:3
Inne oceny redakcji:

Gdy tuż po włączeniu tego filmu, ujrzałem komentarz: "Piły łańcuchowe użyte w tym filmie są prawdziwe i niebezpieczne. Obsługują je profesjonalistki. Twórcy filmu odradzają podobne zabawy. Szczególnie, jeśli jesteś nagi i masz zamiar uprawiać ostry seks. Oświadczam, iż mój umysł jest jasny.", naszła mnie spora wątpliwość, czy kontynuować. Ciekawość wzięła jednak górę i dlatego zapoznałem się z tym, jakże intrygująco zatytułowanym, obrazem.

Znając nazwisko osoby odpowiedzialnej za powstanie tej produkcji, czyli Freda Olena Raya, można spodziewać się filmu stojącego na bardzo niskim poziomie. Tak właśnie jest w przypadku "Hollywood Chainsaw Hookers"
Opowiada on o prywatnym detektywie, który nazywa się Jack Chandler. Dostał on zlecenie odnalezienia młodej dziewczyny, Samanthy, która jakiś czas temu zniknęła z domu. Podczas śledztwa, Jack przypadkowo trafia na bandę prostytutek, które przy pomocy pił mechanicznych zabijają skuszonych ich wdziękami mężczyzn. Dalsze poczynania detektywa prowadzą do zaskakującego odkrycia, iż gang morderczych prostytutek to w rzeczywistości religijna sekta, której członkowie wyznają kult egipskich bogów i... pił mechanicznych(!), a jej guru planuje przeprowadzenie tajemnego rytuału, podczas którego ma być złożona ofiara z człowieka. Przypuszczenia Chandlera okazują się prawdziwe, w całą sprawę zamieszana jest również zaginiona dziewczyna.

Widząc nawet tak pobieżne streszczenie fabuły, można mieć duże wątpliwości, czy rzeczywiście umysł twórcy tego filmu jest jasny. Fred Olen Ray jest jednak znany przede wszystkich z właśnie takich głupich i w dodatku bardzo słabych filmów. Wystarczy wspomnieć tu chociażby o "Alien Dead", czy "Evil Toons". Kategorię tych filmów określają litery z dalszych miejsc alfabetu. Udało się mu jednak, oprócz grupy aktorów wyspecjalizowanych w tego typu produkcjach, zatrudnić też bardziej rozpoznawalnych. Chodzi tu przede wszystkim o znanego z roli Leatherface'a z "The Texas Chainsaw Massacre", Gunnara Hansena, który odgrywa rolę przywódcy sekty oraz Linnea Quigley ("Return of the Living Dead", "Silent Night, Deadly Night"). Nie napracowali się oni jednak podczas tych 5 dni, w czasie których powstawał "Hollywood Chainsaw Hookers".

Ogólnie aktorstwo, które widzimy w tym filmie, prezentuje znikomy poziom. Podobnie jest z muzyką i stroną wizualną. Nie sposób jednak nie odnieść wrażenia, że cały kicz jest tu zawarty celowo. Dane jest nam ujrzeć kilka nagich dziewczyn, a przez cały film przewija się cała masa elementów humorystycznych, począwszy od komizmu sytuacyjnego, poprzez słowny ("Gdyby przyznawano doroczne nagrody dla frajerów, musiałbym kupić dodatkową szafkę") aż do komizmu postaci (przede wszystkim Chandler, którego komentarze, jako narratora, nie zawsze pokrywają się z tym, co widzimy na ekranie). "Hollywood Chainsaw Hookers" posiada jak widać kilka interesujących elementów, jednak nie dla miłośnika horrorów. Z tym gatunkiem filmowym ma on niewiele wspólnego. Gdyby nie obecność scen, podczas których prostytutki dokonują krwawych morderstw piłami mechanicznymi, można byłoby uznać film Raya za komedię. Jednak nawet te sceny pokazane są z dużym dystansem i tylko tryskająca obficie krew przypomina nam, z czym mamy do czynienia.

Jeżeli potraktuje się "Hollywood Chainsaw Hookers" jako komedię z elementami horroru, to obraz ten jeszcze jakoś się broni i może znaleźć swoich zwolenników. Jeżeli natomiast potraktujemy go jako horror z elementami komedii, to staje się oczywiste, że jest to film bardzo słaby. Można spotkać się z opinią, że "Hollywood Chainsaw Hookers", to najlepszy film Freda Olena Raya. Tym bardziej powinien on zakończyć już swoją reżyserską karierę.

Screeny

HO, HOLLYWOOD CHAINSAW HOOKERS HO, HOLLYWOOD CHAINSAW HOOKERS HO, HOLLYWOOD CHAINSAW HOOKERS HO, HOLLYWOOD CHAINSAW HOOKERS HO, HOLLYWOOD CHAINSAW HOOKERS HO, HOLLYWOOD CHAINSAW HOOKERS HO, HOLLYWOOD CHAINSAW HOOKERS HO, HOLLYWOOD CHAINSAW HOOKERS HO, HOLLYWOOD CHAINSAW HOOKERS HO, HOLLYWOOD CHAINSAW HOOKERS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Kicz, humor, prawie zerowy budżet i nagie dziewczyny w stylu lat 80, czyli świetny jako B-movie

Minusy:

- Prawie całkowity brak elementów horroru
- Beznadziejne aktorstwo, i efekty audiowizualne
- Totalnie infantylna fabuła
- Tylko dla zapalonych fanów filmów tej kategorii

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -