Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HOUSE ON THE HAUNTED HILL(remake)

HOUSE ON THE HAUNTED HILL(remake)

Dom na Nawiedzonym Wzgórzu

ocena:6
Rok prod.:1999
Reżyser:William Malone
Kraj prod.:USA
Obsada:Geoffrey Rush, Famke Janssen, Taye Diggs, Peter Gallagher, Chris Kattan, Ali Larter, Bridgette Wilson, Max Perlich,
Autor recenzji:Skaraś
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:5.39
Głosów:64
Inne oceny redakcji:
Ash J. Williams - 5

W kinach często pojawiają się w tym samym czasie filmy o podobnej tematyce. Zazwyczaj są to dwa filmy o asteroidach, dwa filmy o wulkanach, dwa filmy o Drugiej Wojnie Światowej, a w tym przypadku dwa remake`i filmów o nawiedzonych domach. Mam na myśli "House on the Haunted Hill", który zrealizowano w tym samym czasie, co 'The Haunting". Jednak w pierwszym przypadku nie mamy do czynienia z kinem mistery, jak , a z całkiem niezłym, nowoczesnym horrorem.

Film rozpoczynają wydarzenia z 11 października 1931 roku, kiedy to w zakładzie dla umysłowo chorych, lekarz-sadysta, Richard Benjamin Vannacut, znęca się nad jednym z pacjentów krojąc go skalpelem bez znieczulenia. Sytuacja jednak wymyka się spod kontroli. Obłąkani pacjenci wydostają się z cel mordując cały personel wraz z szalonym doktorem. Zabezpieczenia w hospicjum zostają uruchomione, zamykając wszelkie drogi ucieczki, a szalejący wewnątrz szpitala pożar uśmierca wszystkich. Siedemdziesiąt lat później ekscentryczny milioner, Steven Price, właściciel parku rozrywki z przerażającymi rollercosterami i innymi maszynami dostarczającymi ludziom rozrywki, wymyśla szaloną grę. Sporządza listę pięciu osób, które mają spędzić jedną noc w owym feralnym szpitalu, a ci którzy zostaną do rana i przeżyją otrzymają w nagrodę czek w wysokości jednego miliona dolarów. Gdy uczestnicy gry przybywają na miejsce, okazuje się, że nie są one osobami z listy, a Price podejrzewa o sabotaż swoją żonę, która również przybyła na miejsce "gry". Sprawa komplikuje się, kiedy włączają się zabezpieczenia zamykające wszystkie drzwi i okna, a technik z pokoju kontrolnego, który miał dbać o zapewnienie mocnych wrażeń wybrańcom, zostaje zabity.

Fabuła „House on the Haunting Hill” przedstawia się obiecująco. Aktorstwo stoi na dość przyzwoitym poziomie, nie męczy, a dialogi nie są prowadzone w sposób sztuczny. Jest kilka dobrych efektów specjalnych, trochę krwi, ale najważniejsza jest atmosfera, której w tym filmie nie zabraknie. Na uwagę zasługuje przerażająca piwnica szpitala wypełniona starym, zakurzonym, topornym sprzętem medycznym, machinami, które zdaniem doktora Vannacutta zdrowego człowieka przyprawiłyby o szaleństwo, a szaleńca wyleczyły z choroby. Pełno też w tym upiornym podziemiu mrugających świateł, gablot ze spreparowanymi ludzkimi zwłokami czy kadziami wypełnionymi krwią, a wszystko to połączone labiryntem ponurych, kamiennych korytarzy. To właśnie ta gmatwanina przejść i połączeń, złowieszczych lochów oraz gra świateł i cieni powoduje u widza momentami "gęsią skórkę". Całości dopełnia główny motyw muzyczny, czyli utwór „Sweet Dreams’ w posępnym wykonaniu Marylina Masona. Jednak nie ma róży bez kolców. Największym minusem filmu jest zakończenie, które zupełnie nie pasuje do całości i sprawia wrażenie braku pomysłu na kulminacyjną scenę.

Mimo zakończenia film wychodzi obronną ręką i jestem pewien, że tak jak ja, każdy obejrzy go z przyjemnością.

Screeny

HO, HOUSE ON THE HAUNTED HILL</br>(remake) HO, HOUSE ON THE HAUNTED HILL</br>(remake) HO, HOUSE ON THE HAUNTED HILL</br>(remake) HO, HOUSE ON THE HAUNTED HILL</br>(remake) HO, HOUSE ON THE HAUNTED HILL</br>(remake) HO, HOUSE ON THE HAUNTED HILL</br>(remake)

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ scenria
+ muzyczny motyw przewodni
+ momentami klimat
+ aktorstwo

Minusy:

- zakończenie
- to tylko remake

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -