Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:PYTHON

PYTHON

Pyton

ocena:2
Rok prod.:2000
Reżyser:Richard Clabaugh
Kraj prod.:USA
Obsada:Frayne Rosanhoff, Robert Englund, Casper Van Dien, William Zabka
Autor recenzji:phibes
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:2.57
Głosów:7
Inne oceny redakcji:

Była już Anakonda ("Anakonda"), były już Anakondy: Polowanie na Krwawą Orchideę ("Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid") a teraz czas na innego gada - pytona i to nie byle jakiego bowiem, ten okaz nie zmieściłby się do domowego terrarium i nie zadowoliłby się małymi myszkami na obiad.

Akcja filmu rozpoczyna się w wojskowym samolocie, w którym oprócz pilota i jednego żołnierza, znajduje się również drewniana klatka. W pewnym momencie zaczynają dochodzić z niej dziwne dźwięki. Żołnierz postanawia sprawdzić źródło ich pochodzenia. Przy pomocy łomu otwiera tajemniczy pakunek i nagle ku jego przerażeniu ukazuje mu się kilkudziesięciometrowy pyton, który (oczywiście) ucieka z samolotu, zabijając przedtem całą załogę . Teraz akcja przenosi się do namiotu rozbitego w lesie, w którym dwie kobiety zabawiają się ze sobą (miałem wrażenie, że scena ta została specjalnie stworzona, by widz po fatalnym początku nie odszedł od telewizora). Jedna z kobiet postanawia opuścić namiot i udać się za potrzebą. Trzaski w krzakach i niewiasta znika krzycząc. Druga, zaniepokojona i przestraszona okrzykami koleżanki, zamyka się w namiocie, który niespodziewanie zaczyna się złowrogo poruszać, tak jakby wokół niego stało kilkoro ludzi i postrząsało nim. Ale nic z tych rzeczy. To nasz ogromny pyton znalazł kolejną ofiarę... Gigantycznemu wężowi jednak mało i pełznie do miasta zaspokoić głód. I tak w miarę upływania kolejnych minut filmu znikają kolejne osoby w olbrzymich szczękach plującego żrącym jadem gada. Oczywiście, jest też grupa głównych bohaterów, którzy muszą stawić czoła groźnemu przeciwnikowi.

To tylko skrót wydarzeń, jakie zobaczymy na ekranie naszych telewizorów, jeśli tylko zdecydujemy się na obejrzenie filmu PYHTON. Film, nie będę ukrywał, nie najlepszy, A właściwie mówiąc szczerze – szkoda czasu widza. Kiepska, nieskładna akcja, niekiedy zastanawiające zachowanie głównych bohaterów, mnóstwo bezsensownych wydarzeń przewidywalnych do bólu. Uważa się tę produkcję za kontynuację serii „Anacondas”, która nie wzbudziła zbytniego zachwytu, ale ta przy „Pytonie” prezentuje się rewelacyjnie. A warto wspomnieć, że są jeszcze takie filmy jak ”Pyton II”, czy „Python vs. Boa”...Czyżby ktoś chciał zrobić z Pytona Godzillę i wystawiać go na pojedynki z coraz to nowymi przeciwnikami? Nie mam pojęcia, ale oby kolejne części były lepsze niż cześć pierwsza.
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ czasami coś ciekawego

Minusy:

- kiepska akcja
- przewidywalny do bólu
- nie komedia, nie horror
- zastanawiające zachowanie głównych bohaterów (sami pchają się w paszczę pytona)
- nielogiczny

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -