Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:LITTLE SHOP OF HORRORS

LITTLE SHOP OF HORRORS

Sklepik z Horrorami

ocena:9
Rok prod.:1986
Reżyser:Frank Oz
Kraj prod.:USA
Obsada:Rick Moranis, Ellen Greene, Vincent Gardenia, James Belushi, John Candy, Bill Muray
Autor recenzji:phibes
Ocena autora:9
Ocena użytkowników:7
Głosów:9
Inne oceny redakcji:
Skaraś - 7

„Little Shop Of Horrors” to nie tylko wersja z 1960 roku, ale także "nowsza" - równie dobra wersja z roku 1986r. Zarówno jedna jak i druga opowiada o tym, jak mała, niepozorna roślinka może odmienić czyjeś życie. Przyjrzyjcie się swoim kwiatkom. Może i wy macie niezwykły okaz, który potrafi odżywiać się ludzkim mięsem…? Bo kto wie co, kryje się w waszych doniczkach czy domowych ogródkach...?

Mieszkający w biednej dzielnicy, kwiaciarz imieniem Seymour Krelborn (Rick Moranis), zarabia na życie pielęgnując i troszcząc się o kwiaty. Jest sierotą, bez większych perspektyw na świetlaną przyszłość. Mimo to, chłopak mam marzenia - chciałby poślubić fryzjerkę, Audrey (Ellen Greene) pracującą nieopodal kwiaciarni. Bez grosza przy duszy, sypiając w kwiaciarni, nie ma jednak zbyt dużych szans. Pewnego dnia kupuje na ulicy dziwny kwiat. Opiekuje się roślinką, ale któregoś dnia zauważa, że ma ona dziwne skłonności - lubi pić krew!. Kwiat rozwija się i rośnie bardzo szybko. Okazuje się nawet, że roślinka potrafi mówić, co wykorzystuje, by informować przerażonego Seymour`a, że jest głodna i że domaga się jedzenia. Wraz z rozrastaniem rośliny, rozszerza się także jej menu. Kwiat żąda mięsa i to najlepiej świeżego! Dzięki niezwykłemu nabytkowi biednego kwiaciarza interesy w sklepie idą bardzo dobrze. Wszyscy, przy okazji oglądania niespotykanego okazu rośliny, robią w niej zakupy. Nikt oprócz Seymour`a nie wie o niepokojąco nieposkromionym apetycie rośliny. Seymour jest bardzo zadowolony, bo może wreszcie zarobić pieniądze i spełnić swe marzenie - ożenić się z Audrey, która ma już dość swego byłego narzeczonego sadystycznego dentysty (Steve Martin). Sprawy toczą się idealnie do pewnego momentu. Roślina o gigantycznych wręcz rozmiarach (zajmuje pół kwiaciarni) oświadcza Seymour`owi, że ma już dość mięsa ze sklepu i chętnie spróbowałaby świeżego, ludzkiego ciała! Chłopak musi dokonać wyboru: czy morderstwo i dostarczenie pokarmu roślinie jest warte zarobionych na niej pieniądzach i spełnienia swoich marzeń...? Oczywiście, pozostaje jeszcze pytanie, kto miałby stać się daniem głównym...?

„Little Shop Of Horrors” to remake oryginalnej wersji Rogera Cormana z 1960 roku o tym samym tytule. Krwiożercza roślina zostaje nam zaprezentowana raczej w konwencji komediowej z duża ilością humoru. Spotkamy tu również nawet elementy musicalu, wielokrotnie będziemy możemy usłyszeć piosenki w wykonaniu głównych bohaterów (film otrzymał sporo wyróżnień związanych z muzyką - między innymi nominacja do Oscara oraz Złotego Globu). Obsada również zasługuje na duży plus. Na ekranie zobaczymy m.in. takie gwiazdy, jak: Rick Moranis, James Belushi, John Candy, Bill Muray itd. Reżyserem filmu jest Frank Oz, którego fanom Muppetów nie trzeba przedstawiać. Poza tym Oz ma w swym reżyserskim dorobku m.in "Żony ze Stepford" ("The Stepford Wives"). Amerykański twórca gustuje przede wszystkim w komediach, co tłumaczy charakter „Little Shop Of Horrors”. Nie ma zbytniej potrzeby rozpisywania się na temat tego filmu, ponieważ po prostu trzeba go obejrzeć! I tu niestety mogą być problemy. W Polsce film ten jest praktycznie nieosiągalny a informacji w internecie na jego temat również jest niewiele, ale te które są dostępne zawierają bardzo pozytywne opnie. Dlatego jeśli tylko będziecie mieli okazję go obejrzeć to nie zastanawiajcie się ani chwili, bo dobra zabawa gwarantowana!!!

Screeny

HO, LITTLE SHOP OF HORRORS HO, LITTLE SHOP OF HORRORS HO, LITTLE SHOP OF HORRORS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ humor
+ gra aktorów
+ obsada
+ reżyseria
+ klimat

Minusy:

- brak

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -