Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:PSYCHO III

PSYCHO III

Psychoza 3

ocena:4
Rok prod.:1986
Reżyser:Anthony Perkins
Kraj prod.:USA
Obsada:Anthony Perkins, Diana Scarwid, Jeff Fahey
Autor recenzji:czarna
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:5.56
Głosów:9
Inne oceny redakcji:

"Psychoza" to klasyka gatunku, którą każdy fan horrorów powinien obejrzeć. "Psychoza II" nie dorównuje jedynce, ale ciągle niepokoi. Jednakże "Psychoza III" to marnotrawstwo pracy aktorów, funduszy i naszego czasu.

Maureen Coyle to zakonnica, która utraciła wiarę. Próbuje popełnić samobójstwo i przypadkowo kogoś zabija. Skrajnie załamana i wyczerpana Maureen dociera do hotelu Normana Batesa, razem z przystojnym i niebezpiecznym Dukiem. Bates, najwyraźniej całkowicie wyleczony, przyjmuje Maureen, a następnie zatrudnia Duke’a. Powoli między Normanem a byłą zakonnicą wywiązuje się romans. Niestety w ich życie wtrąca się reporterka, która pisze artykuł o seryjnych mordercach, powracających do społeczeństwa. Poza tym Norman zaczyna przypominać sobie Marion Crane, którą zamordował lata temu. Niestety Maureen Coyle jest podobna do niej, nie tylko z nazwiska ale i wyglądu. Czy Norman zdoła przezwyciężyć powracające rozdwojenie jaźni?

Film ten to prawdziwa klęska kina grozy. Sequele rzadko dorównują oryginałom, jednakże druga część "Psychozy" nie była całkowitą porażką. Tymczasem część trzecia to okrutne szyderstwo z genialnej pracy Hitchcocka. Fabuła filmu jest naiwna i naciągana. Postacie sztuczne i przesadzone. Widz jest coraz bardziej zawiedziony, po każdej kolejnej minucie filmu. Mam wrażenie, że został on nakręcony tylko i wyłącznie z woli Anthony’ego Perkinsa. Przez tyle lat grał Batesa, że chciał spróbować czegoś nowego i został reżyserem.

Oczywiście film ma parę plusów, ale wszystkie są związane z poprzednimi częściami "Psychozy". Kreacja Batesa jest ciągle przejmująca, ale również trochę nudna. Nadal przerażające wrażenie robi dom i hotel. Muzyka też jest świetna, chociaż czasem nie dopasowana. Jednakże film już po prostu nie straszy.

Podsumowując, uważam, że jeśli chce się nakręcić sequel filmu takiego geniusza jak Alfred Hitchcock, należy mieć duże doświadczenie i talent. Każde "dzieło" takie jak "Psychoza III" jest obrazą dla pracy Hitchcocka.

Screeny

HO, PSYCHO III HO, PSYCHO III

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Norman Bates - nadal niepokoi
+ muzyka
+ hotel i dom Batesa

Minusy:

- fabuła
- postać Duke’a, Maureen i reporterki
- monotonia

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -