Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HOOD OF THE LIVING DEAD

HOOD OF THE LIVING DEAD

Dzielnica Żywych Trupów

ocena:3
Rok prod.:2005
Reżyser:Ed & Jose Quiroz
Kraj prod.:USA
Obsada:Carl Washington, Brandon Daniels, Derek Taylor, Raul Martinez, Chris Angelo
Autor recenzji:TSR
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:3.6
Głosów:5
Inne oceny redakcji:

Niskobudżetowe produkcje powstają w USA jak grzyby po deszczu. Szczególną popularnością wśród domorosłych filmowców cieszą się filmy o żywych trupach. Każdy stara się wymyślić coś oryginalnego, co sprawi, że obraz zaskoczy odbiorców i zostanie zauważony. Bracia Quiroz wpadli na pomysł, aby tym razem zombie opanowały dzielnicę.

Ricky jest pracownikiem laboratorium, w którym trwają prace nad wynalezieniem formuły mogącej przywracać do zdrowia ciężko chore zwierzęta. Mieszka w opanowanej przez narkotykowych dilerów i gangi młodocianych przestępców dzielnicy Oakland. Od śmierci rodziców wychowuje samotnie swojego młodszego brata, Jermaine'a. Chłopak wpadł w złe towarzystwo i mimo że Ricky robi co może, nie potrafi uchronić go przed zagrożeniami czyhającymi na młodego człowieka w tak niebezpiecznej okolicy. Gdy pewnego wieczoru Jermaine wychodzi z domu na imprezę, zostaje ostrzelany z samochodu i ginie na miejscu. Zdesperowany Ricky dzwoni po swojego współpracownika Scotta i chociaż formuła, nad którą pracują nie była jeszcze testowana nawet na zwierzętach, podejmuje próbę przywrócenia brata do życia. Początkowo wstrzyknięcie podwójnej dawki specyfiku nie przynosi efektów i po wezwaniu karetki ciało Jermaine'a zostaje zabrane. Jednak już w samochodzie chłopak ożywa jako krwiożerczy zombie i atakuje pielęgniarzy. Ricky, po rozmowie z kolegami brata, chce zemścić się na jego zabójcach. Nieoczekiwanie uprzedza go w tym sam Jermaine i w ten oto sposób w okolicy grasuje już nie jeden, ale kilka żywych trupów. Młody naukowiec musi wziąć sprawy w swoje ręce zanim zombie opanują całą dzielnicę.

"Hood of the Living Dead" to film jakich wiele. Nie wyróżnia się niczym spośród dziesiątek podobnych produkcji. Jego amatorski charakter jest widoczny niemal we wszystkich aspektach, a najbardziej razi w oczy aktorstwo, które prezentuje bardzo niską wartość. Niestety twórcy tego filmu niczym nie wynagrodzili widzom wad wynikających z niskiego budżetu. Akcji jest tu bardzo mało, występuje za to zdecydowany nadmiar dialogów. Powoduje to, że podczas projekcji można się solidnie wynudzić. Szkoda, że przynajmniej w kwestii zombie nie mamy powodu do zadowolenia. W całym filmie jest ich niewiele, a sceny z ich udziałem, mimo że nie pozbawione krwawych efektów, nie należą do udanych. Tytuł "Dzielnica Żywych Trupów" użyty został trochę na wyrost. Uzasadnia go jedynie charakter postaci i okolicy przez nie zamieszkiwanej oraz rapowa muzyka dobiegająca z głośników. Mimo, że są to bardzo przeciętne podkłady, chwilami całkiem dobrze współgrają z obrazem. Te wywierające korzystne wrażenie fragmenty ścieżki dźwiękowej przeplatają się niestety z bardzo nieudanymi. Widać zatem, że żaden z elementów tego filmu nie jest wykonany na tyle dobrze, aby w pełni zadowolić odbiorcę.

Dla osób lubiących niskobudżetowe kino traktujące o żywych trupach "Hood of the Living Dead" nie będzie niczym szczególnym tylko kolejnym filmem do obejrzenia i zapomnienia. Tym, którzy szukają dobrego "zombie-movie" stanowczo odradzam tą pozycję. Nawet wśród amatorskich filmów znaleźć można znacznie lepsze.

Screeny

HO, HOOD OF THE LIVING DEAD HO, HOOD OF THE LIVING DEAD HO, HOOD OF THE LIVING DEAD HO, HOOD OF THE LIVING DEAD HO, HOOD OF THE LIVING DEAD HO, HOOD OF THE LIVING DEAD HO, HOOD OF THE LIVING DEAD HO, HOOD OF THE LIVING DEAD

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ niekiedy muzyka
+ trochę krwi

Minusy:

- nuda
- aktorstwo
- amatorstwo aż nazbyt widoczne w prawie każdym aspekcie
- za dużo gadania za mało akcji
- tylko 8 zombie w całym filmie

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -