Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:LONG ISLAND CANNIBAL MASSACRE

LONG ISLAND CANNIBAL MASSACRE

Long Island Cannibal Massacre

ocena:3
Rok prod.:1980
Reżyser:Rob Schmidt
Kraj prod.:USA
Obsada:John Smihula, Fred Borges, Michael Siegal, Paul Smihula, Nancy Canberg, Judy Guerevich
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

A jednak można. Można nakręcić film bez budżetu, aktorów i fajnego pomysłu. Po prostu chcieć to móc jak mawia starszyzna wioski. Rozdajcie ludziom kamery i patrzajcie jak powstają dzieła zwykłe i niezwykłe. Tak dzieje się w USA, zastanawia tylko jedno, czemu w Polsce nie powstają, jak grzyby po deszczu, horrory? Czemu nie wychodzą spod strzech, by ujrzeć światło dzienne, przecież, sądząc po odwiedzinach portalu, zainteresowanie tym gatunkiem jest dość spore, a i dostęp do kamer teraz łatwy, nie to co w latach 80-tych... Trudno, na razie opisujmy co tworzyli i tworzą bracia zza oceanu. Atlantyckiego zresztą, gwoli ścisłości.

Wiosna. Pachnie kwiecie, owady wesoło przecinają nagrzane powietrze zakręconym torem lotu. W takich to pięknych okolicznościach przyrody, przechadza się leśną dróżką młode dziewczę. Rozkłada ręczniczek, kładzie koło siebie książkę i zapewne ma zamiar się uczyć. Te jakże zbożne cele zostają brutalnie przerwane przez zamaskowanego napastnika. Ogłusza ofiarę, krępuje sznurem, a potem bierze się, do jakby nie było, ciężkiej roboty. Za pomocą kosiarki do trawy masakruje przytomną już dziewczynę, a pogruchotane kości i mięso pakuje do worków foliowych. Ataki będą się jeszcze powtarzać, a liczba napastników wyniesie ostatecznie trzech. Walkę z nimi podejmie dzielny komisarz policji, o swojsko brzmiącym nazwisku James Cameron. Skąd w ogóle tyle mordów? Otóż, jeden z mieszkańców tychże okolic, ma tatusia chorego na jakąś rzadką przypadłość. Wygląda jak zombie, podobnież się zachowuje a jedynym jego przysmakiem jest mięso ludzkie. Biedny synalek musi dostarczać mu strawy, wykorzystując dwóch zwyrodnialców, z czego jeden jest owinięty jakimiś szmatami, a drugi ubrany na czarno, to młodzian jeżdżący na motocyklu. Ma na imię Zed, więc od razu przypomina nam się Pulp Fiction. Film kończy się awanturą w rodzinie, czyli synalek postanawia zbuntować się przeciwko tyranii ojca, ale czy kończy się to happy endem? Zobaczcie sami jeśli tylko macie ochotę i możliwości.

Nie oczekujmy zbyt wiele. Same intryga jest oczywiście kiepska, dialogi zgrzytają w uszach, aktorstwo nie istnieje zupełnie, rozpływa się niczym mgła poranna. Jest to wszakże dzieło autorskie, do udziału w którym twórca zaprosił swoich kumpli. Reżyser Nathan Schiff ma jak dotąd na swym koncie tylko 5 filmów. Debiutował w 1979 obrazem Weasels Rip My Flesh (miał wtedy 17 lat), a omawiana pozycja, była jego drugim filmem w dorobku. Nie pozostaje nam nic innego, jak wybaczyć niedociągnięcia, ponarzekać chwilę i oglądać dalej, mniej lub bardziej przewijając, lub po prostu wyłączyć. Uwagę nasza zwracają efekty specjalne. Nie trzymają one równego poziomu, ale są wykonane domowymi sposobami, wnętrzności zaś są prawdziwe bo zwierzęce, uzyskane od rzeźnika. Scena finałowa, pomijając drewnianą walkę syna z ojcem - potworem robi wrażenie. Nie zdradzę jednak co się tam dzieje, by nie psuć zabawy tym nielicznym, którzy sięgną po to dzieło. Na plus trzeba zaliczyć to, że napastnicy machają piłą łańcuchową blisko aktorów; trzeba przyznać, cóż za samozaparcie! Opis i podsumowanie raczej krótkie, ale cóż tu wymyślać na siłę? Film stworzony przez fana gatunku, amatora gore, nie pretendujący do obrazu roku i nie zawierający smaczków, drugiego dna, czy też intelektualnych dysput. Jak ktoś lubi amatorskie kino, będzie oglądał film bez negatywnych emocji, a jak nie przepada za tym gatunkiem, niechybnie szybko wyłączy odtwarzanie.

Screeny

HO, LONG ISLAND CANNIBAL MASSACRE HO, LONG ISLAND CANNIBAL MASSACRE HO, LONG ISLAND CANNIBAL MASSACRE HO, LONG ISLAND CANNIBAL MASSACRE HO, LONG ISLAND CANNIBAL MASSACRE HO, LONG ISLAND CANNIBAL MASSACRE HO, LONG ISLAND CANNIBAL MASSACRE HO, LONG ISLAND CANNIBAL MASSACRE HO, LONG ISLAND CANNIBAL MASSACRE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ dzieło autorskie
+ efekty specjalne wykonane domowym sumptem

Minusy:

- braki edytorskie
- kiepska gra aktorów, o ile można to szumnie grą nazwać
- reżyser powinien więcej życia tchnąć w swe dzieło
- niekiedy bez ładu i składu, postacie pojawiają się i znikają

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -