Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Condemned 2: Bloodshot

CONDEMNED 2: BLOODSHOT

Condemned 2: Bloodshot

ocena:7
Producent:Monolith Productions
Wydawca:CD Projekt
Gatunek:Survival Horror
Tryb gry:Single
Autor recenzji:Michał Kurzyński
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Jakiś czas temu dane mi było pisać recenzję znakomitej gry pt. Condemned (dokładnie tutaj). Jako, że tytuł zrobił na mnie piorunujące wrażenie, bez chwili wahania sięgnąłem po jego kontynuację pod tytułem Condemned 2: Bloodshot.

Druga część gry jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń mających miejsce w Criminal Origins. Agent Ethan Thomas znajduje się jednak na samym dnie. Trauma spowodowana wydarzeniami z części pierwszej zrobiła z niego uzależnionego od prochów i alkoholu menela. Odszedł z SCU (Serial Crime Unit), męczony przez nieustanne koszmary i wizje, bezdomny stał się agresywnym pijaczkiem, próbującym uciec od swojej mrocznej przeszłości. Nie dane jednak mu będzie zaznać od niej spokoju. Podobnie jak w części pierwszej, miasto jest nękane przez falę bezwzględnej przemocy, która ogarnia większość mieszkańców. Jak można się domyśleć Ethanowi przyjdzie znów stanąć naprzeciw szaleństwu - wraca do SCU i zmuszony jest zająć się zagadką.

Pierwszą część wyróżniał spośród innych gier sposób w jaki Ethan walczył z przeciwnikami: główny nacisk postawiono na walkę wręcz, spluwy były tylko dodatkiem (bardzo ciężko osiągalnym w dodatku). Bohater był zdany na siłę własnych mięśni i walających się po drodze przedmiotów: rur, noży, desek i innych sprzętów domowych. Tak rozwiązany system walki powodował wraz z duszną i mroczną atmosferą zatęchłych zaułków, że gracz dosłownie bał się wejść do kolejnego pomieszczenia. Jak to wygląda w Condemned 2? Cóż - sam system walki pozostał, ba, usprawniono go. Można używać teraz obu rąk niezależnie (bardzo fajnie wyglądają owinięte zakrwawionymi bandażami pięści Ethana) pomagając sobie od czasu do czasu kopniakiem w różne części ciała przeciwników. Niestety twórcy postanowili (pod naciskiem graczy?) dodać więcej elementów typowego shootera - mamy dzięki temu do wyboru o wiele więcej giwer i amunicji do nich niż w części pierwszej co wg mojej opinii osłabiło znacznie atmosferę zagrożenia. Kolejnym minusem w stosunku do części pierwszej jest fabuła, która teraz już nie jest tak mroczna i pokręcona jak w pierwszej części. Umówmy się jednak: Condemned 2 trzyma wysoki poziom w swojej klasie. Zapamiętam na zawsze śniegową scenerię pewnego odludzia, potem osamotniony domek po środku ciemnego, zasypanego śniegiem lasu w końcu bestię, z którą dane mi było się zmierzyć w tym domku. Jest w Condemned 2 dużo świetnych momentów, dużo strachu ale też gra stała się mniej tajemnicza i straszna.

Z całą pewnością fani horroru nie będą zawiedzeni. Miłośnicy części pierwszej może troszkę. Po grę warto sięgnąć bo stanowi - zwłaszcza dla miłośników horroru - perełkę wśród innych gier na rynku. Kilka godzin porządnego strachu (zwłaszcza w słuchawkach na uszach - a jak) gwarantowane, grafika i dźwięk trzymają solidną średnią.

Screeny

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na grę.
Plusy:

+ Klimat
+ Dźwięk
+ Brutalne walki

Minusy:

- za dużo broni palnej
- fabuła się trywializuje

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -