Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Najnowsze artykuły:

„Horror w Lublinie”. Relacja z III edycji Międzynarodowego Festiwalu Splat! Film Fest
Damian Romaniak

Bez wątpienia Splat! Film Fest w Lublinie to największy i najlepszy festiwal filmowego horroru w Polsce, świadczy o tym poziom realizacji imprezy oraz staranny dobór repertuaru. A było w tym roku w czym wybierać. Oprócz znakomitych nowości, takich jak chociażby „Maus” czy „Midnighters” (oba filmy miały tutaj swoją europejską premierę), widzowie mogli przypomnieć sobie nieśmiertelną klasykę („Koszmar z ulicy Wiązów”, „Straceni chłopcy”, „Krzyk”, „To”). W programie festiwalowym znalazła się także mała retrospektywa filmów Andrzeja Żuławskiego („Trzecia część nocy”, „Opętanie” oraz „Na srebrnym globie”). Gośćmi specjalnymi byli tacy twórcy jak Julius Ramsay, reżyser kultowego serialu „The Walking Dead”, Xawery Żuławski oraz ...

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, „Horror w Lublinie”. Relacja z III edycji Międzynarodowego Festiwalu Splat! Film Fest
HO - Publicystyka,
Diabeł w spodenkach, czyli w jaki sposób twórcy mogą wykorzystać postać dziecka w horrorze
Mateusz Morawiec

Wizerunek młodocianego szarlatana jest dobrze znany wszystkim wielbicielom szeroko pojętej grozy. Jednak sposoby jego przedstawienia mogą znacząco różnić się od siebie. W twórczości powiązanej z tematyką horroru niejednokrotnie wykorzystuje się postać dziecka. Generalnie możemy wyróżnić trzy główne przykłady użycia takowego bohatera: ofiarę, antagonistę oraz łącznika. Postaram się nieco przybliżyć funkcje pełnioną przez postacie dziecięce w kulturze horroru i zastanowić się, dlaczego twórcy decydują się na umieszczenie ich w swoich dziełach. Celem dokładniejszego zgłębienia tematu skorzystałem z pomocy psychologów portalu Mała Psychologia, którzy byli na tyle mili, że odpowiedzieli na kilka nurtujących mnie pytań związanych z powyższą tematyką.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, Diabeł w spodenkach, czyli w jaki sposób twórcy mogą wykorzystać postać dziecka w  horrorze
Jedzenie, o którym boicie się nawet pomyśleć, czyli wątki kulinarne w kinie grozy
Olga Piech

Nie możemy bez niego żyć. Jest elementem, który tworzy kulturę, łączy pokolenia, oddaje mentalność ludzi z danego kraju. Jedzenie, może być też jednak powodem lęków. Dlaczego? By odpowiedzieć na to pytanie, zwróćmy uwagę na kilka pozycji z dzisiejszego filmowego menu.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, Jedzenie, o którym boicie się nawet pomyśleć, czyli wątki kulinarne w kinie grozy
Przyjemne z pożytecznym: dieta horrorowa
Justyna Metzger

Przedwiośnie to okres, w którym płeć (nie tylko) piękna zaczyna gwałtownie poszukiwać diety-cud, aby w lecie dumnie prezentować swoje beach body (nie mylić ze zwłokami Laury Palmer). Jedni gotują sobie sami, inni zamawiają modne pudełka, jeszcze inni ćwiczą z którąś z popularnych internetowych trenerek fitness. Dla fanów kina grozy mam propozycję z przymrużeniem oka, czyli subiektywne zestawienie filmów, które odbiorą wam apetyt.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, Przyjemne z pożytecznym: dieta horrorowa
HITY i KITY 2015
Damian Romaniak, Redakcja

Jak co roku portal Horror Online zorganizował wśród swoich redaktorów plebiscyt Hity i Kity, w którym wybieraliśmy trzy najlepsze i najgorsze horrory filmowe mijającego roku oraz analogicznie postąpiliśmy w materii literackiej. Sprawdźcie, jak tym razem podsumowała 2015 rok redakcja Horror Online.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, HITY i KITY 2015

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -