Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Joe D'Amato

Nemesis

Ten urodzony 15 grudnia 1936 roku, znany reżyser horrorów, tak naprawdę nazywał się Aristide Massaccesci. W wieku 14 lat pracował dla swego ojca, który poźniej został założycielem firmy A.C.M . Jako młody chłopak, po szkole dorabiał pracując jako kamerzysta. W 1957 kiedy Aristide ukończył szkołę i nadal pracował dla swojego ojca, dopóki nie dowiedział się, że firma Mole Richardson potrzebuje asystenta dla kamerzysty. Aristide skorzystał z tej okazji i w latach 1969 - 1974 pracował jako asystent kamerzysty oraz również asystent reżysera. W 1972 Aristide chciał sprawdzić się w roli reżysera i nakręcił nisko-budżetowy film " Scansati... a Trinita arriva Eldorado " pod pseudonimem Diego Sparto. Film okazał sie niestety komercyjną klapą. W tym samym roku Massaccesi nakręcił western pod pseudonimem Oskar Faradine.Niedługo potem Massaccesi zaczął używać do swoich kolejnych filmów takich jak " Fra' tazio da velletri " pseudonimu Romano Gastaldi. Aristide Massaccesi bał się używać swojego prawdziwego imienia i nazwiska, gdyż w końcu pracował jeszcze dla firmy Mole Richardson, i mógłby wtedy stracić pracę. Aristide Massaccesi wkroczył w świat horrorów w 1972 kiedy wyreżyserował swój pierwszy horror "Morte ha sorriso all'assassino" i podpisał go swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. W 1976 nakręcił już jako Joe D'amato pierwszy film erotyczny z serii Emanuelle, "Emanuelle e Françoise le sorelline", kolejne cześci 1977 "Emanuelle e gli ultimi cannibali", również w 1977 "Emanuelle in America" oraz w 1980 "Notti erotiche dei morti viventi". W 1979 Aristide wkroczył w świat horrorów gore reżyserując film " Buio Omega " który został nakręcony jedynie w cztery tygodnie w willi niedaleko Bressanone, film posiadał równiez genialną ścieżkę dzwiękową skomponowaną przez grupę rockową o nazwie Goblin. Kolejnym horrorem, lecz trochę mniej udanym D'amato był film "Antropohagus", który początkowo Aristide nakręcił pod pseudonimem Peter Newton. W latach 1980 - 1990 Amato nakręcił ponad 100 filmów erotycznych dla włoskiego przemysłu filmowego. Lecz nawet wtedy Aristide nie używał swojego prawdziwego imienia i nazwiska. W ciągu całej swojej kariery podpisywał swoje filmy aż 50 róznymi pseudonimami. Inne filmy D'amato w latach 80 to "Paradisco blu" oraz krwawy "Deep Blood" w 1989, oba filmy kręcone były na Florydzie.

Kolejnym filmem był "Ghosthouse", oraz cieszące się wielkim powodzeniem za granicą filmy " L'alcova and Pomeriggio caldo " z 1987 oraz "Hitcher in the Dark". Wielka kariera filmowa Joe D'amato została przerwana jego śmiercią w styczniu 1999 roku, kiedy niespodziewanie dostał zawału serca w swoim mieszkaniu w Rzymie. Miał 62 lata. W ciągu całej kariery nakręcił 168 filmów, wiele razy był również scenarzystą, kamerzystą, kinematografem oraz producentem. W swoich filmach bardzo często pojawiał się w małych rólkach, typu : przechodzień, reporter.

Jego ostatnim wyreżyserowanym filmem był "Calamity Jane". Jego fani nie mogli uwierzyć w jego śmierć, i do dzisiaj go wspominają oglądając jego filmy. Mimo, że nie wszystkie były dobre to na pewno znajdziecie wiele wartościowcyh obrazów Joe D'amato... podobnie jak i ja.


Zobacz także:


HO, Joe D'Amato HO, Joe D'Amato HO, Joe D'Amato HO, Joe D'Amato HO, Joe D'Amato HO, Joe D'Amato HO, Joe D'Amato HO, Joe D'Amato HO, Joe D'Amato
HO, Publicystyka - Joe D'Amato
HO, Publicystyka - Joe D'Amato
HO, Publicystyka - Joe D'Amato

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -