Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Graham Masterton

Paranoid Android

Graham Masterton, angielski pisarz urodził się w 1946 roku w Edynburgu. Kiedy ukończył studia pracował jako redaktor w miesięcznikach m.in "Mayfair" i angielskim oddziale "Penthouse'a". W tym czasie zaczął pisać serie poradników seksuologicznych m.in "How To Dribe Your Man Wild in Bed", które szybko stały się bestsellerami. Autor ze swoją żoną mieszka w Irlandii w wiktoriańskim domu nad rzeką Lee w Cork. Piewrszym horrorem jaki napisał było "Manitou", która to powieść bardzo szybko odniosła sukces i została przeniesiona na ekran. Mastertron szybko zyskał przychylność krytyków i fanów, co pociągnęło za sobą ponad 40 powieści. W Polsce cieszy się niezwykle wielką popularnością, co zaowocowało na rynku wydawniczym ciągłymi wznowieniami jego starych książek oraz nowyhc dzieł. Różne wydawnictwa sprzedały u nas ponad 2 miliony jego książek. Lecz to co ugruntowało pozycje tego pisarza w Polsce to nie horrory, ale poradniki seksuologiczne m.in "Magia seksu", "Potęga seksu".


Graham Masterton za swoją twórczość otrzymał wiele prestiżowych nagród m.in: Special Edgar przyznawaną przez Mystery Writers of America za powieść "Harnel House", srebrny medal od East Cost Review of Books ("Mirror"), oraz Prix Julia Verlanger za "Family Potrait", która to książka była jedynym nie francuskim zdobywcą tej nagrody, oraz inne.

Najnowsze powieści pisarza to m.in "Ciemnia" (2004) oraz "Szary diabeł", które są już dostępne u nas. Autor pisze także horrory dla dzieci ("House of Bones", "Hairraiser"), skończył piąty tom popularnej serii dla młodzieży "Rook" opartej na przygodach angielskiego nauczyciela widzącego duchy.

W roku 1999 przez British Fantasy Society została wydana jego biografia "Manitou Man" w Polsce wydaną przez Albatros również w 1999. Razem Graham Masterton napisał ponad 100 powieści - od thrillerów ("The Sweetman Curv", "Icon") po powieści katastroficzne ("Plague", "Famine") oraz powieści historyczne ("Rich", "Maiden Vouge" - powieści ukazały się na liście bestsellerów New York Times'a). Opublikował cztery zbiory krótkich opowiadań, oraz poradniki seksuologiczne (którym poświęcił ponad połowę swojego życia).

Jak sam mówi horrory najlepiej sprzedają się we Francji, ale też w Polsce, Włoszech i Japonii. Za to w USA i Wlk. Brytanii nie za wiele można sprzedać.

Bibliografia: (powieści)

2004
Ciemnia
Szary diabeł

2003
Piekielne wizje
Święty terror
The hidden world
Sepsis

2002
Katie Maguire

2001
Anioł Jessiki
Strażnicy piekła
Szatańskie włosy
Syrena
Bonnie winter

2000
Feelings of fear

1999
Demon zimna

1998
Strach
Dom szkieletów
Świat Mastertona

1997
Rook
Kły i pazury

1996
Dziecko ciemności
Uciec przed koszmarem
Geniusz

1995
Zjawa
Walhalla
14 obliczy strachu

1994
Ciało i krew
Dwa tygodnie strachu

1993
Bezsenni

1992
Drapieżcy

1991
Czarny anioł
The Hymn
Nocna plaga
Duch zagłady
Wyznawcy płomienia

1989
Zaklęci

1988
Śmiertelne sny
Zwierciadło piekieł
Rytuał

1986
Trans śmierci
Wojownicy nocy

1985
Wizerunek zła
Family portrait

1983
Tengu
Wyklęty

1981
Diabelski kandydat
Dziedzictwo
Studnie piekieł

1979
Zemsta Manitou

1978
Sfinks
Kostnica
Demony Normandii

1977
Dżin

1975
Manitou


Zobacz także:

HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton HO, Graham Masterton
HO, Publicystyka - Graham Masterton
HO, Publicystyka - Graham Masterton
HO, Publicystyka - Graham Masterton
HO, Publicystyka - Graham Masterton
HO, Publicystyka - Graham Masterton
HO, Publicystyka - Graham Masterton
HO, Publicystyka - Graham Masterton
HO, Publicystyka - Graham Masterton
HO, Publicystyka - Graham Masterton

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -