Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Andreas Schnaas

Nemesis

Andreas Schnaas - jeden z trójki znanych niemieckich reżyserów filmów gore ( dwaj pozostali to Olaff Ittenbach oraz Jorg Buttgereit) przyszedł na świat 1 kwietnia 1968 roku w Hamburgu. Odkąd skończył 6 lat, kino stało się jego największą pasją. Uwielbiał zwłaszcza filmy karate oraz kung-fu, które tak mu się spodobały, że sam zaczął trenować obie sztuki walki.


Pewnego razu, kiedy miał 8 lat wybrał się na seans do kina "Spiegelkino", które nie stwarzało problemów ze wstępem dla młodych widzów. Obejrzał wówczas film "Horror Of The Zombies",. Obraz ten na dobre utkwił mu w pamięci i rozpoczął fascynację młodego Andreas'a filmami grozy. Zaczął je oglądać na okrągło, a szczególnie upodobał sobie obrazy z dużą dawką gore. Pokochał filmy Lucio Fulci'ego i jako dorosły człowiek mógł spełnić swoje marzenie spotykając się z nim osobiście. Początkowo jego rodzice byli przerażeni nowym hobby syna, lecz wkrótce zauważyli, że ich pociecha ma talent i zgodzili się sfinansować jego pierwszy krótkometrażowy film. W wieku lat dwunastu Schnaas stworzył swój pierwszy film krótkometrażowy o nazwie "Hunted". W roli kamerzysty wystąpił jego ojciec, młody reżyser wraz z kolegami odgrywali rolę najemników, zaś jego dziadek zagrał rolę ofiary. Film był bardzo brutalny, zwłaszcza jak na tak młodego twórcę. W swoim debiucie Schnaas raczył widzów obrazami eksplodującej głowy, piły tnącej krocze, czy noża wbijanego w brzuch. Schnaas nakręcił wkrótce jeszcze dwa filmy "Bloody Full Moon" oraz "Horror Game".

W roku 1987 postanowił w końcu zrealizować swój pierwszy pełnometrażowy film. W zaledwie cztery weekend'y, przy budżecie 5 tys. marek, powstał "Violent Shit', który stał jego największym sukcesem, szybko zyskując rozgłos i status filmu kultowego w świecie horroru undergroundowego. Następnym filmem Andreasa był "Zombie 90:Extreme Pestilence", którym twórca zamierzał złożyć hołd włoskim reżyserom gatunku zombie movies Niemiec nadal bawił się w kręcenie filmów, czego efektem były obrazy "Violent Shit II", "Goblet Of Gore", oraz "Violent Shit III". W tych utworach reżyser świadomie epatuje widza rozmaitymi scenami gore. Niekiedy są one niezwykle drastyczne, wręcz chore i zakręcone, jednak zawsze mają w sobie coś oryginalnego. W roku 1999 powstaje film "Antropohagus 2000", który ma stanowić swoisty hołd dla Joe D'amato. Kiedy sława Schnaas'a zaczęła rosnąć, postanowił zrealizować film już o większym budżecie. Szokiem dla samego reżysera była sumą, jaką otrzymał na tę produkcję, gdyż wyniosła aż 2,2 miliona dolarów. To pozwoliło mu rozwinąć skrzydła. Produkcja była kręcona we Włoszech, a występowali w niej głównie włoscy aktorzy. Całość materiału powstała w 27 dni. Film ten jednak nie powtórzył sukcesu poprzednich dzieł Niemca, choć do dziś wyróżnia się w świecie horroru. Po dwóch latach od stworzenia "Demonium" Andreas postanowił nakręcić już czwartą cześć swojego największego hitu - "Violent Shit", który został ochrzczony tytułem "Nikos The Impaler". Odegrania głównej roli podjął się sam Lloyd Kaufman, prezes wytwórni Troma oraz słodka Fellisa Rose która zasłynęła rolą Angeli Baker w kultowym już filmie "Sleepway Camp".

Obecnie słuch o niemieckim reżyserze zaginał. Ostatnie informacje mówiły o tym, że pracował na planie produkcji "Barcelona Babylon", lecz projekt został oddany w ręce Olaffa Ittenbacha, by w końcu przepaść w całości. Mimo że wiele osób porównuje Schnaasa do Ed'a Wodo`a Jr., ja najbardziej cenię go za jego upór i pasję. Mogę pochwalić się, że miałem również przyjemność porozmawiać z Schnaasem, który życzył mi szczęścia w kręceniu mojego własnego filmu gore. Jeżeli macie ochotę na porządną ucztę gore, włączcie filmy Schnaasa, i podziwiajcie krew tryskającą z waszych ekranów...

Zobacz także:


HO, Andreas Schnaas HO, Andreas Schnaas HO, Andreas Schnaas
HO, Publicystyka - Andreas Schnaas
HO, Publicystyka - Andreas Schnaas
HO, Publicystyka - Andreas Schnaas
HO, Publicystyka - Andreas Schnaas
HO, Publicystyka - Andreas Schnaas

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -