Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Najnowsze wywiady:

Wszyscy żyjemy w kinie. Z Dario Argento rozmawiają Damian Romaniak i Michał Miller
Damian Romaniak, Michał Miller

Z Dario Argento byłem umówiony w niedzielę 26 listopada o 19.30 podczas 22. Forum Kina Europejskiego „Cinergia” w Łodzi. Miejscem spotkania był jeden z hoteli na ulicy Piotrkowskiej, który mieści się niedaleko słynnego kina „Charlie” (większość filmów legendarnego włoskiego twórcy prezentowano w tym szacownym obiekcie). Chciałem, aby podczas rozmowy był także obecny Michał Miller, co się udało, mistrz nie robił żadnych problemów. Kiedy weszliśmy do holu wyznaczonego hotelu, to od razu zwrócił naszą uwagę starszy mężczyzna siedzący na fotelu, miał poważną twarz i wydawał się być bardzo zamyślony. Był to Dario Argento we własnej osobie. „Dario Argento, nice to ...

czytaj cały wywiad
HO, wywiady - Wszyscy żyjemy w kinie. Z Dario Argento rozmawiają Damian Romaniak i Michał Miller
Wywiad z Wadem H. Garrettem
Tomasz Czarny

Wade H. Garrett. Obok Edwarda Lee, Richarda Laymona i Wratha Jamesa White’a to jeden z najbardziej ekstremalnych przedstawicieli literackiego horroru na świecie. Rodowity Teksańczyk, którego literatura wprost zwala z nóg i poraża swą brutalnością, bezkompromisowością i szczerością. Przed Wami Wade H. Garrett.

czytaj cały wywiad
HO, wywiady - Wywiad z Wadem H. Garrettem
Wywiad z Jonathanem Janzem
Tomasz Czarny

Oto człowiek, który dorastał między ciemnym lasem a cmentarzem. Brian Keene okrzyknął jego debiutancką powieść „The Sorrows” najlepszym horrorem 2012 roku. Przed Wami Jonathan Janz, jeden z najbardziej obiecujących „nowych” amerykańskich pisarzy grozy, który specjalnie dla Horror Online, udzielił pierwszego wywiadu w polskim Internecie.  

czytaj cały wywiad
HO, wywiady - Wywiad z Jonathanem Janzem
WYWIAD Z INDONEZYJSKIM MISTRZEM GROZY – JOKO ANWAREM
Krzysztof Gonerski

Joko Anwar urodził się w 1978 r. , w Medan, Na Północnej Sumatrze. Nigdy nie skończył żadnej szkoły filmowej, co nie przeszkodziło mu zostać jednym z najciekawszych indonezyjskich twórców, którego filmy regularnie zapraszane są na najbardziej prestiżowe festiwale filmowe na świecie. Uwagę na młodego filmowca (który pisze także scenariusze i występuje jako aktor) zwrócił już jego debiut, „Joni's Promise” (2005) – komedia o kierowcy, który ma dostarczyć rolkę z filmem dla pięknej aktorki, lecz na przeszkodzie staje mu dosłownie całe miasto. Drugi film, „Dead Time: Kala” (2007) – to już wyprawa Anwara w mroczne rejony filmowej grozy, czarnego kryminału i ...

czytaj cały wywiad
HO, wywiady - WYWIAD Z INDONEZYJSKIM MISTRZEM GROZY – JOKO ANWAREM
Wywiad z Shanem McKenziem, przedstawicielem nowej generacji pisarzy ekstremalnego horroru
Tomasz Czarny

Nazwisko Shane'a McKenziego coraz częściej i głośniej wymienia się za Oceanem, gdy tylko pojawia się temat horroru ekstremalnego. Jak twierdzi on sam, jego proza jest tak zwichrowana, że w żadnym wypadku nie może jej czytać ani jego matka, ani żona lub córka. Korzystając z okazji, postanowiliśmy zadać Shane'owi kilka pytań na temat horroru i najbliższych planów wydawniczych.

czytaj cały wywiad
HO, wywiady - Wywiad z Shanem McKenziem, przedstawicielem nowej generacji pisarzy ekstremalnego horroru
"Horror to nie jest bajka o potworach" - rozmowa z Jarosławem Jakubowskim
Paweł Waśkiewicz

Jarosław Jakubowski. Autor ciepło przyjętego zbioru opowiadań "Oczy pełne strachu", wydanego przez Zysk i S-ka w 2014 roku. Twórca kilku tomów wierszy oraz wyboru sztuk teatralnych pod tytułem "Generał i inne dramaty polityczne". A przy tym być może jeden z najbardziej oryginalnych i zaskakujących pisarzy grozy w Polsce. Co pchnęło go do straszenia czytelników? O czym najchętniej pisze? Co go inspiruje? Zapraszamy do lektury wywiadu!

czytaj cały wywiad
HO, wywiady -

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -