Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)UNVITED, THE

Nieproszeni goście

Premiera na świecie:30-01-2009
Premiera w Polsce:17-04-2009
Reżyser:Thomas i Charles Guard
Obsada:Emily Browning, Arielle Kebbel, David Strathaim, Elizabeth Banks
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

W 2003 r. koreański reżyser, Kim Ji-woon zrealizował jeden z najlepszych azjatyckich horrorów ostatnich lat – „Opowieść o dwóch siostrach”. Film obejrzało w Korei prawie 3 mln widzów, nic zatem dziwnego, ze wkrótce do drzwi koreańskiego producenta zapukali przedstawiciele Hollywood, oferując za prawa do remake`u milion dolarów. Amerykańska wersja długo jednak nie mogła się doczekać swojej premiery, bo koreański oryginał należy do jednych z najbardziej skomplikowanych narracyjnie filmów grozy. W końcu reżyserii remake`u zgodzili się podjąć (za odpowiednim wynagrodzeniem, rzecz jasna) dwaj angielscy debiutanci - bracia: Thomas i Charles Guard, mający w dorobku jednie kilka filmów krótkometrażowych. Czy nie zepsuci przez sukcesy młodzi twórcy z Wysp Brytyjskich nie zepsują koreańskiego arcydzieła swą przeróbką?

Sadząc po całkiem przychylnych ocenach recenzentów (np. Roger Ebert z Chicago Sun Times oraz recenzent Fangorii), a także wnioskując po niezłym wyniku z tygodnia otwarcia (ponad 10 mln dolarów) można zaryzykować twierdzenie, że nawet jeśli zepsuli koreański oryginał, to nie zepsuli go za bardzo. Ale o tym przekonanym się 17 kwietnia br., na którego planowana jest polska premiera filmu. Na razie wiadomo, że fabuła opowiadać będzie o powrocie Anny(Emily Browning) do domu z leczenia psychiatrycznego. Bohaterka zaczyna odkrywać okoliczności otaczające przedwczesną i dość tajemniczą śmierć matki. Podczas gdy dziewczyna stara się poradzić sobie z traumatycznymi przeżyciami, jej ojciec (David Strathaim) zaręcza się z Rachel (Elizabeth Banks), będącą wcześniej opiekunką matki. Wszyscy razem wprowadzają się do wspólnego domu. Rozpacz Anny szybko przeradza się w horror – nawiedza ją duch matki, nawołujący do pomszczenia jej nieprzypadkowej śmierci. Ojciec oczarowany Rachel pozostaje głuchy na ostrzeżenia córki, ona zaś wraz z siostrą Alex (Arielle Kebbel), stara się dotrzeć do prawdy, przyglądając się niejasnej przeszłości Rachel.

Niewątpliwą atrakcją filmu są młode i urodziwe aktorki w rolach głównych,. Emily Browning, pochodząca z Australii, mimo młodego wieku (19 lat) może się już poszczycić udziałem w piętnastu filmach kinowych i telewizyjnych. Śliczna aktorka zagrała m.in. w „Ghost Shipp” oraz „Darkness Falls”, lecz największą sławę przyniósł jej występ u boku Jima Carreya w obrazie „Lemony Snicket: seria niefortunnych zdarzeń”. Amerykankę, Arielle Kebbel (ur.1985) część widzów może pamiętać z udziału w horrorach: „Reeker” oraz „The Grudge 2”. Nie można też wiele zarzucić urodzie Elizabeth Banks, która zagra „złą macochę”. Amerykańska aktorka znana jest przede wszystkim z roli Betty Brant – jednej z bohaterek pojawiającej się we wszystkich trzech częściach „Spider-Mana”. W roli zauroczonego „nową” żoną małżonka i ojca sióstr wystąpi doświadczony aktor David Strathaim (m.in. „Dolores Clairborne”, „Tajemnice Los Angeles”). Czy aktorski zespół będzie w stanie zdystansować wspaniałe kreacje koreańskich aktorek? Czy remake braci Guard dołączy do listy chybionych i kompletnie niepotrzebnych przeróbek azjatyckich horrorów? Dowiemy się wiosną.

Screeny

HO, UNVITED, THE HO, UNVITED, THE HO, UNVITED, THE HO, UNVITED, THE

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -